Dovolená na Tenerife

Dovolená na Tenerife

Proč cestovat na Tenerife?

Jedním z hlavních důvodů je přívětivé počasí. To je hlavním motivem, proč řada turistů cestuje na pobřeží Tenerife, kde jsou slunečné paprsky zaručené téměr po celý rok. Cesta letadlem zabere cestujícím necelých 5 hodin. Proto je tato destinace jednou z nejoblíbenějších oblastí pro dovolenou zejména v zimním období.

Většina turistů míří do jihozápadních středisek Los Cristianos, Playa de las Americas a Costa Adeje, kde se nachází nejvíce rekreačních objektů na ostrově. Los Cristianos je tišší než  sousední střediska a přitahuje tak zralejší návštěvníky. S chvályhodnou zásadou "přístup pro všechny" je resort vhodnou volbou i pro ty, kteří mají pohybové potíže.

Playa de las Americas usilovně zapracovala na zlepšení své image. Zasmušilé ulice byly opraveny a zaplněny značkovými obchody, popínavé keře lemují promenády a město stále zůstává hlavním turistickým střediskem na ostrově – nyní láká převážně rodiny a páry.

Costa Adeje je nablýskanou tváří nového Tenerife a současně luxusnější volbou pro náročné klienty. Její čtyř až pětihvězdičkové hotely, světové butiky a upravované pláže jsou vzdálenější představě mnoha lidí o původním rustikálním Tenerife.

Na jihovýchodním pobřeží resort El Médano je ovíván stálými větry, které lákají surfaře. Oblast také pyšní nejkrásnějšími přírodními plážemi ostrova. 

Na západním pobřeží se nachází chráněná oblast obřích útesů Los Gigantes. Turistům dopřává  dlouhé hodiny slunečního svitu a poskytuje tišší alternativu oproti jižním střediskům. Dále na západním pobřeží, Playa San Juan a tradiční rybářská vesnice Alcalá nabízí autentičtější chuť Tenerife a současně ubytování v luxusních hotelových resortech.

Situováno mezi vinicemi a banánovými plantážemi na úpatí úrodného údolí La Orotava, severní letovisko Puerto de la Cruz je místem, kde nejvíce naleznete originální charakter  Tinerfeño (označení způsobů a věcí vztahujících se k Tenerife). O trochu nižší teploty a občasné dešťové srážky v zimním období udržují severní pobřeží tropicky svěží v kontrastu s pouštními podmínkami na jihu.

Horké a suché, hlavní město Santa Cruz de Tenerife je oblíbeným výletním cílem návštěvníků ostrova. Nakupování, botanické zahrady, historická náměstí, umělecké galerie, vynikající restaurace a pláž Las Teresitas pláž dokreslují dokonalé místo pro dovolenou.

 

Kdy cestovat?

Tenerife je ostrovem věčného jara po celý rok, není období, které by bylo špatné na dovolenou. Déšť můžete vidět spíše na severu, nejpravděpodobněji v listopadu anebo v únoru či březnu. Hlavní turistická sezóna trvá od ledna do Velikonoc. V zimních měsících jsou hotelové ceny lehce na vyšší úrovni. Díky teplým a slunečným dnům jsou září a říjen jedny z nejhezčích měsíců na návštěvu s cenami ještě nezasaženými vyšší sezónou.

 

Kam se podívat?

Pico del Teide TenerifeNávštěva Tenerife není úplná bez výletu lanovkou na vrchol hory Teide, nejvyšší hory Španělska, s panoramatickým výhledem na ostrov. Dalším oblíbeným cílem  je městečko Garachico na severním pobřeží, kde můžete pít kávu na nejkrásnějším náměstí na ostrově a plavat ve skalních bazénech vytesaných v lávě. Pro ochutnání skutečného Tenerife je potřeba navštívit San Cristóbal de La Laguna, bývalé hlavní město, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město má zajímavou architekturu ve vývoji čtyř století, nákupní možnosti a vyhlášené tapas bary. Turisté si jistě nenechají ujít starobylé vavřínové lesy a členité rokle v okolním pohoří Anaga.

 

Užitečné informace

 

Čas letu: přibližně 5 hodin z Prahy či Vídně

Časový rozdíl: Kanárské ostrovy jsou v zóně – 1 hodina oproti středoevropskému času

Měna: Euro

Turistické informace:

hellocanaryislands.com/tenerife

webtenerife.com

todotenerife.es

Kontakt pro urgentní pomoc:

112 je telefonní číslo jakýkoliv případ nouze. Operátoři hovoří španělsky, anglicky a německy.

 

Honorární konzulát ČR pro Kanárské ostrovy

Adresa: Luis de la Cruz y Rios, 9, 3°A, 38300 La Orotava (Santa Cruz de Tenerife)

Telefon: +34 92 232 3645

Email: tenerife@honorary.mzv.cz

Provozní hodiny pro veřejnost: Středa 10:00 – 14:00

 

 

Na Tenerife doporučujeme tyto zájezdy: