Libanon

Detail státu

Libanon Libanon - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 35 800 Kč - 35 800 Kč.

LIBANON
se nachází na Středním východě a hraničí s Izraelem, Sýrií a Středozemním mořem. Rozlohou je 8x menší než Česká republika, hlavním městem je Bejrút, který leží na břehu Středozemního moře. Z celkového počtu 3,8 miliónů obyvatel je 60 % muslimského a 11 % křesťanského vyznání. Úředním jazykem je arabština. 
První historické záznamy se objevily okolo roku 3000 před n. l., jedinečností tohoto území je z dnešního pohledu kombinace kultur z dob Féničanů, Řeků, Peršanů, Římanů, Otomanů, Asyřanů a křižáků. 
Najdůležitější památky jsou zapsané na seznamu UNESCO: města Byblos, Tyr, Baalbeck, Anjar, údolí Qadisha a Cedrový háj. 
Povrch země se skladá z úzkých pobřežních plání, nížin, ale i horských hřebenů, kde nejvyšší horou je Qurnat as Sawda s 3088 m n. m. Podnebí je ovlivněné Středozemním mořem, zimy jsou mírné a deštivé, na horách jsou ideál­ní podmínky pro lyžaře, léta jsou teplé a suché. 
Libanon nabízí možnost kombinace plážové i poznávací dovolené. 
Doba přímého letu z Evropy trvá s leteckou společností ČSA 3,5 hodiny.
 
BEIRÚT - v římské době Berytus, dnes hlavní město Libanonu s 1,55 milióny obyvatel na břehu Stredozemního moře. Ideální je jeho poloha pro uskutečňování fakultativních výletů, všechny historické památky se nachází ve vzdálenosti 2 hodiny jízdy autem. Město nabízí moderní hotely, noční kluby, veřejnou pláž, obchody a restaurace. 
Během nové výstavby města byly objevené dodnes skryté římské a fénické památky.

BEITEDDINE - horský palác emíra Bašíra, který nechal postavit v roce 1814 jako nové sídlo vlády. Palác se nachází 50 km jihovýchodně od Bejrútu a byl v roce 1943 vyhlášený národní památkou Libanonu. Dnešní Beiteddine s muzei a zahradami je jedním z libanonských hlavních turistických atrakcí.

BYBLOS - arabsky Jbail, leží 36 km severně od Bejrútu a má 30 000 obyvatel. Byblos je všeobecně považovaný za nejstarší trvale obývané město na světě, byl založený koncem 6. tisícletí př. n. l.. Féničané věřili, že ho vybudoval bůh El, který se v řecké mytologii stal Titanem. Byblos je také kolébkou dnešní abecedy. Jméno dostal od slova „biblia“, co v řečtině znamená papyrusové svitky. Papyrus se v této době dovážel z Egypta právě přes místní přístav, a proto město dostalo název Byblos.

BAALBECK - další z důležitých historických míst, které se nachází v údolí Beqaa 85 km od Bejrútu. Většina zdejších památek pochází z římského období, chrámový komplex Baalbeck je zasvěcený bohovi Jupiterovi. Každoročně se zde v červenci koná festival hudby.

TRIPOLIS - důležité město severu a druhé největší obchodní město Libanonu. K nejzajímavějším historickým památkám města patří Velká mešita, křižácký hrad Gilles a nádherná 140 m vysoká citadela.

SIDON - původně fénické město ležící 48 km jižně od Bejrútu. S 300 000 obyvateli je třetím největším městem Libanonu. K nejdůležitejším památkám patří křižácký Mořský hrad z 13. století, Karavasenraj Khan al-Franj - místo tehdejších zastávek pro karavany.

ANAJR - leží v údolí Beqaa 58 km od Bejrútu. Nacházejí se zde ruiny starověkého otomanského města z dob ajmanské dynastie, zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

CEDARS - oblast cedrových hájů, které sa nacházejí v horách ve výšce cca 2000 m n. m. Některé stromy jsou až 1500 roků staré, oblíbené místo pro lyžaře a milovníky zimných sportů.

TYRE - fénické město s historií siahající do 3. století před n. l. , je vzdálené 85 km od Bejrútu. Význam tohoto historického města a jeho památek byl zvýrazněn v roce 1979 zápisem na seznam kulturního dědicství UNESCO.
Výsledky hledání
Libanon Libanon

letecky
Praha
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.10.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 35 800 Kč Detail

další nabídky >